حفاظت از فناوری نانوزیست حسگر با ثبت پتنت بین المللی

به گزارش وبلاگ عینک آفتابی شیک به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، زیست حسگرها در صنعت پزشکی برای بهینه سازی مراقبت از بیماران و رهگیری سریع بیماری ها استفاده می شوند. این شرکت در حال توسعه فناوری منحصربه فردی است که در آن از گرافن برای فراوری حسگر زیستی استفاده می گردد. با توسعه این فناوری، شرکت به دنبال ایجاد مشارکت با شرکت های زیست فناوری بزرگ است.

حفاظت از فناوری نانوزیست حسگر با ثبت پتنت بین المللی

PCT به این شرکت اجازه می دهد تا تصمیم بگیرد که در کدام کشورها از مالکیت فکری این پتنت محافظت گردد و با این حال، حمایت بین المللی از این پتنت می تواند تا 20 سال صورت گیرد.

محمد جوکار، مدیرعامل این شرکت گفت: درخواست ثبت پتنت بین المللی اولین گام در راستا تجاری سازی فناوری زیست حسگرهای گرافنی است.

وی معتقد است که این فناوری پتانسیل ایجاد تحول در حوزه پزشکی را دارا است. حسگرهای زیستی در آزمایش های پزشکی برای تشخیص بیماری استفاده می شوند و با استفاده از آن ها می توان زمان انتظار برای معین بیماری را کاهش داد.

مواد و فرآیند استفاده شده برای ساخت این زیست حسگر ارزان بوده و این موضوع، مزیتی در بازار زیست حسگرهای چاپی است. این حسگرها خواص الکتروشیمیایی مناسبی داشته که این موضوع برای فناوری زیست حسگری الزامی اساسی است. یک زیست حسگر کاربردی احتیاج به اندازه گیری زیست مولکول ها در سطح گرافن دارد. گرافن روی سطح الکترود الگودهی و چاپ می گردد. این الکترودها را می توان روی زیرلایه های مختلف چاپ کرد و از آن برای ساخت محصولات شفاف و انعطاف پذیر استفاده کرد.

این شرکت میخواهد تا با یافتن شرکا تجاری مناسب، اقدام به تجاری سازی این حسگرها کند. محصولاتی که با استفاده از این فناوری فراوری می شوند را می توان در بخش تشخیص بیماری استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حفاظت از فناوری نانوزیست حسگر با ثبت پتنت بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حفاظت از فناوری نانوزیست حسگر با ثبت پتنت بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید