85 میلیارد تومان مطالبه هزینه های درمانی بیماران پرداخت شد

به گزارش وبلاگ عینک آفتابی شیک، مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: 85 میلیارد تومان مطالبه هزینه های درمانی بیماران زیر پوشش به بیمارستان ها و موسسه های درمانی این استان در سال جاری پرداخت شد.

85 میلیارد تومان مطالبه هزینه های درمانی بیماران پرداخت شد

به گزارش وبلاگ عینک آفتابی شیک آنلاین به نقل از ایرنا، پرویز رمضانی افزود: از این مجموع 50 میلیارد تومان مربوط به هزینه موسسه های سطح 2 و 3 و 35 میلیارد تومان برای خدمات سطح یک موسسه ها است که در نیمه اول امسال پرداخت و به نسبت مدت مشابه سال قبل حدود 10 درصد بیشتر بوده است.

وی گفت: در سال گذشته حدود 150 میلیارد تومان کل هزینه های درمانی در استان بوشهر بوده که حدود 55 میلیارد تومان آن مربوط به خدمات سطح یک روستایی و به مراکز بهداشتی درمانی و روستایی و شهری زیر 20 هزار نفر پرداخت شد.

مدیر کل بیمه سلامت استان بوشهر اظهار کرد: مطالبه های بیمه از محل منابع درآمدی سازمان بیمه سلامت که از افراد می گیرد، صندوق کارکنان دولت و بیمه نهادهای حمایتی و بقیه به صورت رایگان زیرپوشش قرار گرفتند و دولت آن را پرداخت می کند.

رمضانی افزود: بیمارستان ها، داروخانه ها، آزمایشگاه، مراکز تصویربرداری، فیزیوتراپی و تشخیصی بیماران و مطب پزشکان از موسسه های طرف قرارداد بیمه سلامت هستند.

وی ادامه داد: در خاتمه امسال نیز اسناد نیمه دوم امسال را با توجه به مهلت مشخص شده پذیرش و طبق برنامه پرداخت خواهیم کرد.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: بیمه شدگانی که در بیمارستان دولتی بستری می شوند به رغم این که دولتی هستند اما تا 95 درصد هزینه های آنان را پوشش و فرد بیمه شده فقط 5 درصد پرداخت می کند.

رمضانی افزود: حدود 500 هزار نفر در استان بوشهر زیر پوشش بیمه سلامت هستند که از این مجموع 46 هزار نفر از جمعیت شهرستان را دربر می گیرد.

وی گفت: در سال گذشته هزینه مراکز درمانی بیمارستان و سرپایی شهرستان گناوه حدود 50 میلیارد ریال و روستایی 30 میلیارد ریال بوده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر بیان کرد: یکی از برنامه های اصلی دولت بحث پوشش اجباری بیمه سلامت است که از برنامه های مهم این سازمان است.

رمضانی افزود: این امکان وجود دارد تا افرادی که توان پرداخت حق بیمه ندارند به صورت رایگان زیرپوشش و افرادی هم که توان پرداخت دارند بر اساس میزان درآمد و شرایط اقتصادی بخشی از بیمه خود را پرداخت کنند تا بتوانند از خدمات بیمه ای بهره مند شوند.

وی گفت: با توجه به این که سلامت جزو اولویت های دولت قرارگرفته میزان تعهدات و خدمات بیمه سلامت هم افزایش پیداکرده است.

مدیر کل بیمه سلامت استان بوشهر بیان کرد: خدماتی که به بیماران خاص و صعب العلاج توسط بیمه سلامت ارائه می شود فراتر از خدمات به افراد عادی است.

رمضانی افزود: بیماران خاص تا 100 درصد خدمات به صورت رایگان دریافت می کنند، هزینه داروهای بیماران سرطانی نیز تا 90 و 95 درصد پوشش و خدمات شیمی درمانی به صورت رایگان در سال های اخیر توسط این سازمان باهدف ارتقای سلامت مردم انجام شده است.

وی راه اندازی نسخه نویسی الکترونیکی را از دیگر برنامه های بیمه سلامت در شهرستان های استان بوشهر بیان کرد و گفت: این طرح سال گذشته در شهرستان گناوه انجام شد و مراکز سرپایی خصوصی، بدون نیاز به دفترچه و با کد ملی بیمار نسخه تجویز و خدمات دریافت می کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "85 میلیارد تومان مطالبه هزینه های درمانی بیماران پرداخت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "85 میلیارد تومان مطالبه هزینه های درمانی بیماران پرداخت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید