ایمپلنت ها ارتباط مستقیم با دنیای مغز را برقرار می کنند

به گزارش وبلاگ عینک آفتابی شیک، امروزه با توسعه فناوری های نوین بخصوص در حوزه ایمپلنت های مغزی امکان درمان بسیاری از بیماری های به وجود آمده است.

ایمپلنت ها ارتباط مستقیم با دنیای مغز را برقرار می کنند

به گزارش خبرنگار فناوری وبلاگ عینک آفتابی شیک، روزگاری نه چندان دور بسیاری از مردم به دلیل بیماری های کوچک و بزرگ یا جان خود را از دست می دادند یا روزگار را به سختی سپری می کردند. انسان های بسیاری گاهی در اثر یک نقص و ضربه بینایی و یا شنوایی خود را از دست می دادند، اما حالا در قرن 21 با پیشرفت فناوری هر روز بعد جدیدی از پدیده های باور نکردنی پیش روی محققان قرار می گیرد.

ایمپلنت مغزی یکی از این فناوری ها است. ایمپلنت مغزی سیستم های کوچک با قابلیت کاشت در مغز هستند که کاربرد های گسترده ای دارند.

در حال حاضر تحریک عصبی برای درمان ناشنوایی، تحریک عمقی مغز برای درمان بیماری پارکینسون، تنظیم ضربان قلب، بازگرداندن حس بینایی به نابینایان و در نهایت درمان معلولیت و مدیریت درد، با استفاده از ریزسیستم های قابل کاشت در بدن امکان پذیر است.

ایران نیز با وجود متخصصان هم گام با دیگر کشور ها در این زمینه در حال فعالیت است؛ به نحوی که در ده سال گذشته توانسته در جایگاه 25 جهان بایستد و 15 طرح پژوهشی را با حمایت ستاد علوم شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرایی کند. همچنین در حال حاضر 150 متخصص ایرانی در زمینه مهندسی ایمپلنت مغزی و 150 پزشک در زمینه پزشکی این حوزه فعال هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ایمپلنت ها ارتباط مستقیم با دنیای مغز را برقرار می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایمپلنت ها ارتباط مستقیم با دنیای مغز را برقرار می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید