عوارض مصرف بی رویه آنتی بیوتیک بر سلامت

به گزارش وبلاگ عینک آفتابی شیک، متخصص گوارش و کبد گفت:مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها یا رژیم های غذایی نامناسب می تواند بر روی میکروب های روده ای اثر بگذارد و سلامت فرد را به خطر اندازد.

عوارض مصرف بی رویه آنتی بیوتیک بر سلامت

به گزارش وبلاگ عینک آفتابی شیک از فارس، حسن سعادت نیا درباره برگزاری هفته سلامت گوارش در امسال، گفت: موضوع اصلی هفته سلامت گوارش امسال مایکرو بایوتا روده ای است و تحقیقات بین المللی نشان می دهد این مساله در بروز بسیاری از بیماری ها در بدن و یا درمان آنها تاثیر گذار است.

وی اضافه کرد: مایکروبایوتا ها امروزه عضوی از بدن مانند قلب، ریه و کبد تلقی می شوند و در روده انسان میلیاردها، میلیارد باکتری مختلف اعم از هوازی بی هوازی وجود دارد که نقش و ارتباط زیادی با سلامت بدن یا بروز بیماری ها می تواند ایفا نمایند.

این متخصص گوارش و کبد ادامه داد: مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها یا رژیم های غذایی نامناسب می تواند بر روی این میکروب های روده ای اثر بگذارد و سلامت فرد را به خطر اندازد.

سعادت نیا اظهار داشت: همچنین امروزه بر اساس بعضی از تحقیقات تعیین شده که بیماری چاقی و حتی اوتیسم در بچه ها می تواند مرتبط با باکتری های روده ای باشد و با دستکاری این باکتری ها ممکن است بتوانیم اقدامات زیادی جهت درمان یا پیشگیری از بیماری فرض انجام داد.

وی با اشاره به اینکه در هفته سلامت گوارش امسال موضوع مایکروبایوتاهای روده ای به صورت مفصل توسط اساتید و صاحبنظران برجسته مورد بحث و گفت وگو قرار می گیرد، گفت: امروزه تعیین شده که با پیوند مایکروبایوتا از فردی به فرد دیگر می توان در جهت درمان و پیشگیری از بیماری های مختلف اقدام کرد که همه این مباحث در هفته سلامت گوارش مطرح خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین

به "عوارض مصرف بی رویه آنتی بیوتیک بر سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض مصرف بی رویه آنتی بیوتیک بر سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید