فراوری حسگری برای ردیابی ویروس کووید-19 در کشور

به گزارش وبلاگ عینک آفتابی شیک، محققان کشور برای تشخیص سریع ویروس کووید-19 پیروز به عرضه حسگری شدند که به گفته آنها در حالی حاضر این حسگر مراحل ارزیابی در وزارت بهداشت را طی می نماید.

فراوری حسگری برای ردیابی ویروس کووید-19 در کشور

به گزارش وبلاگ عینک آفتابی شیک به نقل از ایسنا، دکتر محمد عبدالاحد، مجری طرح در دومین روز از هفتمین نشست برنامه تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی با اشاره به عملکرد ویروس کرونا ویروس در بدن، گفت: این ویروس پس از ورود به بدن با فعال کردن میتوکندری سلول ها شرایطی را برای فراوری مثل خود آماده می نماید و ما برای ساخت این حسگر از این فاز بهره بردیم.

وی فراوری بایو حسگرهای Real Time را از اهداف اجرای طرح نام برد و یادآور شد: بایوسنسورهای فراوری شده برای ردیابی کرونا ویروس ها ساخته شدند و کارآزمایی این حسگر بر روی 500 بیمار بستری در ICU بیمارستان، بیماران بستر در بخش غیر ICU و بیماران مبتلا بدون علایم انجام شد.

به گفته وی این کارآزمایی های بالینی در بیمارستان های امام خمینی، امام حسین و نورافشار اجرایی شده است.

عبدالاحد، با اشاره به مکانیزم عملکردی این حسگر، شرح داد: این حسگر شامل دستگاهی است که از نمونه خلط و یا بزاق بیماران اقدام به ردیابی ویروس کووید-19 در بیماران می نماید.

مجری طرح زمان مورد احتیاج برای ردیابی ویروس توسط این حسگر را کمتر از 5 دقیقه ذکر کرد و گفت: نتایج به دست آمده از این نتایج امید بخش بود از این رو این حسگر به منظور ارزیابی و فراوری به وزارت بهداشت ارسال شده است.

منبع: جام جم آنلاین

به "فراوری حسگری برای ردیابی ویروس کووید-19 در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری حسگری برای ردیابی ویروس کووید-19 در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید