4 سناریوی برای بازگشایی مدارس

به گزارش وبلاگ عینک آفتابی شیک، 4 سناریو برای بازگشایی مدارس مطرح است که در صورت ادامه تعطیلات تا انتها فروردین می توان بدون تغییر تقویم آموزشی و استفاده از روزهای پنجشنبه زمان از دست رفته را جبران کرد.

4 سناریوی برای بازگشایی مدارس

به گزارش وبلاگ عینک آفتابی شیک به نقل از تسنیم، با تعطیلات طولانی مدت و ناخواسته مدارس به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، آموزش دانش آموزان به دو شیوه آموزش تلویزیونی و مجازی در حال انجام است.

با وجود اینکه جریان آموزش دانش آموزان تعطیل نیست و آموزش ها به شکل مجازی ادامه دارد اما با وجود نقایص و مشکلاتی که در شیوه آموزش مجازی وجود دارد، نگرانی هایی درباره شرایط تعمیق یادگیری دانش آموزان وجود دارد از سوی دیگر برخی دانش آموزان به ویژه در مناطق محروم و روستایی به فضای مجازی دسترسی ندارند، این موارد ضرورت مرور مجدد مطالب ارائه شده در جریان آموزش مجازی را پس از بازگشایی مدارس دو چندان می کند.

شرایط بازگشایی مدارس نیز هنوز تعیین نیست و آن گونه که وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده است هر زمان که ستاد ملی کرونا اعلام کند مدارس باز می شوند با این وجود سناریوهای مختلفی برای بازگشایی مدارس و جبران زمان از دست رفته آموزش مطرح است.

مرکز پژوهش های مجلس نیز در گزارشی سناریوهای بازگشایی مدارس پس از کرونا را بررسی کرد.

در این گزارش آمده است که از ابتدای اسفند ماه مدارس و مراکز آموزشی وزارت آموزش و پرورش به دلیل شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور به تدریج تعطیل شدند و وزارت آموزش و پرورش برای جلوگیری از اختلال و انقطاع فرایند یاددهی یادگیری آموزش الکترونیکی را در بستر رسانه ملی و شبکه های اجتماعی داخلی در دستور کار قرار داد.

منبع: همشهری آنلاین

به "4 سناریوی برای بازگشایی مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 سناریوی برای بازگشایی مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید