مهمان نوازترین کشورهای دنیا کدامند

به گزارش وبلاگ عینک آفتابی شیک، مهمان نوازترین مردم یا کشورهای جهان تنها به وسیله برداشت های ذهنی افراد تعیین می شوند و معیار تعیینی برای انتخاب آن ها وجود ندارد. مهمان نوازترین کشورهای جهان کدامند؟

مهمان نوازترین کشورهای دنیا کدامند

هیچ روش علمی برای اندازه گیری و تخمین میزان مهمان نوازی مردم دنیا وجود ندارد و تنها برداشت های ذهنی افراد هنگام سفر به مناطق مختلف مهمان نوازی یا سردخویی آن منطقه را نشان می دهد. بر این اساس مردم بعضی از کشورها به مهمان نوازی شهرت دارند و بعضی دیگر خشک و بی احساس جلوه می نمایند. با وبلاگ عینک آفتابی شیک همراه باشید تا به مهمان نوازترین مردم دنیا بپردازیم.

5. گرجستان

طبق نظرسنجی ها و رتبه بندی های مختلف، گرجستان در رده پنجم مهمان نوازترین کشورهای دنیا قرار گرفته است. از نظر مسافران غربی، این کشور نه تنها به خاطر وجود طبیعت خیره نماینده، رشته کوه های بکر، چشمه های زیبا و کلیساهای باستانی، بلکه به خاطر خوش رویی مردمی که معتقدند میهمان حبیب خدا است، ارزش یک بار امتحان کردن را دارد. هیچ مسافری در گرجستان احساس غریبی نمی کند، فقط تنها نکته ای که باید رعایت کرد احترام میزبان است؛ مثلا در این کشور رد کردن نوشیدنی که به شما تعارف می گردد توهین بزرگی به حساب می آید. هرچند اقدامات اخیر دولت گرجستان وجه مردمی این کشور را زیر سؤال برده؛ اما حساب مردم از سیاست جدا است.

4. ایران

مردم خونگرم ایران مایه مباهات این سرزمین کهن هستند. ویل هاید، یکی از کارکنان روزنامه تایمز، مردم ایران را مهربان ترین مردم دنیا می خواند. مردمی لبخند به لب که همواره برای یاری به دیگران حاضر هستند؛ از تعارف یک فنجان چای گرفته تا دعوت به ناهار و شرکت در جشن های محلی. هاید می گوید:

اگر به ایران سفر نکنید هرگز نمی توانید بفهمید شرکت در عروسی های محلی چقدر دلپذیر است.

3. کانادا

در یک نظرسنجی سال 2008، از بین 50 کشور که بیش از 20 هزار نفر از 20 کشور دنیا شرکت نموده بودند، کانادا به عنوان مهمان نوازترین کشور دنیا انتخاب شد. هرچند رویکرد علمی در این مورد اندکی غیرقابل اعتماد به نظر می رسد، چرا که این کشور شرایط آب و هوایی نامساعد و بسیار سردی دارد؛ اما مردم این کشور به صمیمیت و مهربانی شهرت دارند.

2. استرالیا

آسودگی و لبخند، هدیه استرالیا به همه مسافران است. مردم استرالیا بسیار مهمان نواز هستند و برخوردی محبت آمیز دارند. تفکر مثبت و حس دوستی به قدری فضای این کشور را در برگرفته که مسافران حس می نمایند در خانه خود هستند. مسافران قاره سبز معتقدند در استرالیا محال است احساس تنهایی کنید. مردم محلی خوش مشرب و اجتماعی با یک فنجان چای یا اسپرسو سر صحبت را باز می نمایند و گذر زمان را از دایره محسوسات خارج می نمایند. اینجا خستگی معنا ندارد.

1. ایرلند

مردم ایرلند به عنوان مهمان نوازترین مردم دنیا شناخته شده اند. مشخص اینکه آیا ایرلندی ها از ایرانی ها یا کانادایی ها مهمان نوازترند واقعاً کار سخت و بحث برانگیزی است؛ اما قطع به یقین می توان گفت ایرلندی ها متفاوت هستند. هرچند ایرلندی ها به اشتباه به مردمی که مدام نسبت به وضع هوا، مسائل مالی و قیمت ها معترض اند معروف شده اند؛ اما واقعیت چیز دیگری است؛ ایرلندی ها فوق العاده صادق و مهربان هستند و همواره برای یاری به دیگران حاضرند. باوجود شرایط آب و هوایی نامساعد، خوش رویی، مهمان نوازی و فطرت پاک مردمانش، این کشور را به یکی از بهترین مقصدهای گردشگری دنیا تبدیل نموده است.

نظر شما درباره مهمان نوازترین کشورهای دنیا چیست؟ نظرات خود را با وبلاگ عینک آفتابی شیک به اشتراک بگذارید.

منبع: کجارو / travelvivi.com

به "مهمان نوازترین کشورهای دنیا کدامند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمان نوازترین کشورهای دنیا کدامند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید