توسعه علم و دانش در دوران جنگ مالی متوقف نشد

به گزارش وبلاگ عینک آفتابی شیک، تهران (پانا) - رئیس جمهوری با ابراز خرسندی از افتتاح طرح های ملی مهم و ارزشمند دانش بنیان در استان های مختلف کشور، گفت در 8 سال گذشته در جهت علم و فناوری و توسعه شرکت های دانش بنیان شاهد یک جهش عظیم در کشور بوده ایم و بسیار خوشحالم که در سال های جنگ مالی هم جهت توسعه علم و دانش در کشور را ادامه دادیم و متوقف نشدیم.

توسعه علم و دانش در دوران جنگ مالی متوقف نشد

حسن روحانی روز دوشنبه در هفتاد و ششمین پویش تدبیر و امید برای جهش فراوری و افتتاح طرح های ملی دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به اهمیت نقش و صندلی شرکت های دانش بنیان در آینده توسعه کشور، گفت: توسعه و پیشرفت کشور در آینده از جهت اقتصاد دانش بنیان است و از این راه است که می توانیم فاصله خود را با کشورهای پیشرفته کاهش دهیم.

رئیس جمهوری در ابتدای سخنان خود با یادآوری سالروز انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیر سال 1360 و گرامیداشت یاد شهید بهشتی و 72 یار شهیدش گفت: دشمنان فکر می کردند این انفجار انتها نظام جمهوری اسلامی را رقم می زند و بعد از آن ساماندهی این نظام بسیار سخت و مشکل خواهد بود، اما دیدیم که خون این عزیزان مثل همه شهیدان تاریخ، چگونه توانست تحرک جدیدی را در جامعه بوجود بیاورد.

روحانی با بیان اینکه خون شهدای هفتم تیر باعث تثبیت جهت و فکری شد که شهید بهشتی و یاران آن بزرگوار برای جهت صحیح انقلاب داشتند، اضافه کرد: این عظمت امام راحل بود که اجازه نمی داد اینگونه حوادث در جهت حرکت انقلاب تأثیرگذار باشد و او با کلام، تحرک و درایت خود می توانست همه این مسایل را جبران کند و دیدیم که به خوبی جبران کرد و جهت انقلاب تداوم یافت.

رئیس جمهوری بعلاوه گفت: شهید بهشتی از اندیشمندانی بود که از قبل از سال 1340 جهتی را برای علم و دانش و ساماندهی تشکیلات و نسل پژوهشگر حوزه های علمیه بنیانگذاری کرد و تا پیروزی انقلاب و بعد از انقلاب ادامه داد و امیدوارم بتوانیم راه و جهت آن بزرگان را ادامه دهیم.

روحانی طرح های دانش بنیان افتتاح شده در مراسم امروز را در جهت توسعه پایدار کشور بسیار ارزشمند و حائز اهمیت دانست و توضیح داد: ایران از دیرباز کشور علم و دانش در زمینه های مختلف از جمله در زمینه نجوم بوده است و لازم بود در این مقطع تاریخی در این جهت یک حرکت نو در کشور ایجاد گردد.

رئیس جمهوری گفت: کار احداث رصدخانه ملی از 20 سال پیش شروع شده بود که در دولت تدبیر و امید احداث آن سرعت گرفت و 70 درصد عملیات احداث و بهره برداری از آن در دولت دوازدهم اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "توسعه علم و دانش در دوران جنگ مالی متوقف نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه علم و دانش در دوران جنگ مالی متوقف نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید