امکان بازدید مجازی از جاذبه های تاریخی لرستان در هفته میراث فرهنگی

به گزارش وبلاگ عینک آفتابی شیک، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از امکان بازدید آثار تاریخی لرستان از طریق فضای مجازی در هفته میراث فرهنگی خبر داد.

امکان بازدید مجازی از جاذبه های تاریخی لرستان در هفته میراث فرهنگی

به گزارش وبلاگ عینک آفتابی شیک به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان، سید امین قاسمی امروز پنجشنبه ا خرداد 99 گفت: به مناسبت هفته میراث فرهنگی هر ساله برنامه های متنوعی از جمله بازدید رایگان از موزه های استان اجرا می شد، اما امسال با توجه شیوع ویروس کرونا، مردم می توانند از طریق تور 360 درجه مجازی از آثار و جاذبه های تاریخی لرستان بازدید کنند.

او اضافه نمود: با توجه به اینکه در حال حاضر امکان حضور مردم در اماکن تاریخی وجود ندارد، مردم می توانند با ورود به وب سایت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان به آدرس lorestan.mcth.ir و کلیک کردن روی تور مجازی که در صفحه اصلی بارگذاری شده از آثار تاریخی و طبیعی لرستان بازدید کنند.

قاسمی با بیان این که 46 جاذبه تاریخی و طبیعی استان لرستان برای مشاهده مردم بارگذاری شده، اظهار کرد: بیش از 700 عکس با کیفیت بالا و 50 کلیپ معرفی جاذبه های تاریخی و طبیعی در این وب سایت برای بازدید مردم بارگذاری شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان همچنین به تعطیلی همه اماکن تاریخی و تاسیسات گردشگری استان با توجه به شیوع ویروس کرونا و قرار دریافت این استان در شرایط هشدار اشاره و اضافه نمود: در شرایط کنونی کشور، مقابله با ویروس کرونا بیش از هر چیزی اهمیت دارد و به یاری خداوند پس از غلبه بر این ویروس منحوس، همچنان لرستان با آغوش باز پذیرای گردشگران از سراسر کشور خواهد بود.

منبع: میراث آریا

به "امکان بازدید مجازی از جاذبه های تاریخی لرستان در هفته میراث فرهنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان بازدید مجازی از جاذبه های تاریخی لرستان در هفته میراث فرهنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید