آمار لاریجانی از کل معترضان و بازداشتی های حوادث بنزینی ، 15 درصد کشته ها تروریست هستند

به گزارش وبلاگ عینک آفتابی شیک، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با اشاره به دستور رئیس قوه قضاییه برای معین تکلیف بازداشتی های ناآرامی های اخیر تا 20 روز آینده گفت: تعداد بازداشتی ها چند صد نفر است نه هزاران نفر.

آمار لاریجانی از کل معترضان و بازداشتی های حوادث بنزینی ، 15 درصد کشته ها تروریست هستند

به گزارش وبلاگ عینک آفتابی شیک به نقل از ایسنا، محمدجواد لاریجانی در حاشیه ملاقات خود با سفرای مقیم تهران درباره حوادث آبان ماه اظهار کرد: پس از اعلام گرانی بنزین دو حادثه رخ داد؛ حادثه اول اعتراض مردم بود که ما باید به این اعتراضات توجه کنیم اما حادثه دوم اقدامات سازماندهی شده توسط گروه های ورزیده و راهنمایی شده بود که با امکانات وسیع، خود را به سرعت زیر اعتراضات مردم مخفی نموده و دست به اعمال خشونت، تخریب و کشتار زدند.

وی ادامه داد: من به کمیسر عالی حقوق بشر نامه نوشتم که شاهد تولد یک گروه داعشی جدید هستیم. داعش قبلی از اسلام می گفت، اما این ها صحبت های دیگری دارند. البته نیروهای امنیتی ما شاید پیش بینی چنین اتفاقاتی را نداشتند اما آن ها قدرت خود را نشان دادند و آرامش هم به کشور بازگشت.

لاریجانی با بیان اینکه کمیسر عالی حقوق بشر اعلام نموده است حوادث آبان ماه تعداد معترضان کمتر از 120 هزار نفر بوده است، توضیح داد: اتاق فکر آشوب گران بیرون از مرزها بود. آن ها به نحو وسیع از امکانات فضای مجازی استفاده کردند و به همین دلیل هم از قطع اینترنت ناراحت شدند. در واقع اینترنت در اختیار اهداف تروریستی قرار داشت و کسانی که هوادار اینترنت هستند باید این بُعد اینترنت یعنی سوءاستفاده تروریست از آن را در نظر بگیرند. قطع اینترنت به دلیل مسائل امنیتی بود که بعد هم مجدد وصل شد.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه اظهار کرد: یک تحرک سیاسی علیه ایران شکل گرفت که جمهوری اسلامی ایران افراد زیادی را کشته است در حالی که 85 درصد کشته ها مربوط به نیروهای امنیتی یا افرادی بوده است که در حال دفاع از منازل خود در برابر تهاجم آشوب گران بوده اند و 15 درصد کشته ها مربوط به نیروهای تروریستی است. جمهوری اسلامی ایران برخورد قاطعی با تروریست ها خواهد داشت، اما دستگاه قضا همان طور که رهبری گفتند با افرادی که در اعتراضات شرکت داشتند با نهایت تسامح برخورد می نماید. رئیس قوه قضاییه دستور داده است تا 20 روز آینده تکلیف کسانی که در زندان هستند معین گردد. در حال حاضر تعداد زندانیان در حد چند صد نفر است نه هزاران نفر.

لاریجانی ادامه داد: ما در ستاد حقوق بشر قوه قضاییه دنبال آن هستیم که افراد بازداشت شده ای که شکایتی علیه آن ها وجود ندارد زودتر آزاد شده و حقوق شان رعایت گردد. البته براساس قوانین ما تروریست ها هم حقوقی دارند. ما هوادار تسامح با ترویست ها نیستیم، اما حقوق آن ها را هم رعایت می کنیم. در آینده نه چندان دور نیز تشکیلات قضایی اطلاعات دقیقی را در این زمینه ارائه می نماید.

وی با اشاره به اینکه نیروهای امنیتی کشورمان قدرت خود را به خوبی نشان دادند، گفت: آمریکا فکر می کرد ناآرامی ها تا انتخابات طول می کشد اما در این زمینه بازنده شد. ان شاءالله ما انتخابات خوبی خواهیم داشت و نمایندگان تازه نفس به مجلس می آیند و جمهوری اسلامی ایران با قدم های محکم تری راه خود را به پیش می برد.

منبع: همشهری آنلاین

به "آمار لاریجانی از کل معترضان و بازداشتی های حوادث بنزینی ، 15 درصد کشته ها تروریست هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار لاریجانی از کل معترضان و بازداشتی های حوادث بنزینی ، 15 درصد کشته ها تروریست هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید