اعتراف شبه نظامیان سوری: آمریکا ما را برای عملیات خرابکارانه آموزش داده است

به گزارش وبلاگ عینک آفتابی شیک، گروهی از شبه نظامیان در سوریه اعتراف کردند که آمریکا آنها را برای انجام عملیات تروریستی در سوریه آموزش داده است.

اعتراف شبه نظامیان سوری: آمریکا ما را برای عملیات خرابکارانه آموزش داده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عینک آفتابی شیک، اولگ گراولی یِف رئیس سازمان آشتی روسیه در سوریه، روز چهارشنبه، از درگیری میان دو گروه شبه نظامی در سوریه اطلاع داد که یک گروه از آنها را آمریکا آموزش داده و گروه دوم، تندوریانی که آمریکا بر آنها نظارت دارد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، رئیس سازمان آشتی روسیه در این ارتباط گفت: نیروهای مسلح و غیرقانونی که در پایگاه نظامی آمریکا (در منطقه ای که در آن اردوگاه آوارگان واقع شده است) کوشش کردند منطقه التنف را شب های سیزدهم و چهاردهم آوریل ترک نمایند.

اولگ گراولی یِف ادامه داد: در این میان، گروه های تندرویی که آمریکا بر آنها نظارت دارد، به مسلحان یادشده حمله کردند.

گراولی یِف گزارش کرد که این درگیری باعث از کار افتادن سه خودرو شد و از طرفی، ارتش سوریه پیروز شد، 27 تن از افرادی را که پیروز به فرار شده بودند، دستگیر کند.

رئیس مرکز آشتی روسیه اضافه کرد: مسلحانی که تسلیم شدند، اعتراف کردند، مربیان آمریکایی به آنها آموزش داده بودند تا تأسیسات نفتی و زیر بنایی شبکه ترابری را تخریب نمایند و همچنین در مناطقی که نیروهای نظام سوریه بر آن سیطره دارند، عملیات تروریستی انجام دهند.

اولگ گراولی یِف خاطر نشان کرد که این افراد اسحله هایی را که آمریکایی ها به آنها داده بودند، تحویل دادند.

در همین ارتباط، منابع خبری معارض روز گذشته گزارش کردند که عناصر گروه موسوم به جیش العشائر که تحت حمایت و آموزش تروریست های آمریکایی در پایگاه التنف قرار داشتند، به ارتش سوریه پیوستند (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "اعتراف شبه نظامیان سوری: آمریکا ما را برای عملیات خرابکارانه آموزش داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف شبه نظامیان سوری: آمریکا ما را برای عملیات خرابکارانه آموزش داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید