کابل: زندانیان طالبان متهم به جرایم سنگین آزاد نخواهند شد

به گزارش وبلاگ عینک آفتابی شیک، دولت افغانستان اعلام کردزندانیان طالبان که به جرایم سنگینی از جمله شرکت در عملیات های تروریستی متهم باشند، آزاد نخواهند شد.

کابل: زندانیان طالبان متهم به جرایم سنگین آزاد نخواهند شد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان وبلاگ عینک آفتابی شیک، دولت افغانستان گفت از میان 15 زندانی خطرناک طالبان پنج تن از آنان که دارای جرم های سنگین هستند، آزاد نخواهند شد.

مشاور امنیت ملی افغانستان گفت که این پنج زندانی در حملات عظیم تروریستی نقش داشتند و بر اساس قوانین این کشور، حکومت صلاحیت آزادی آنان را ندارد.

از میان فهرست پنج هزار زندانی طالبان در ابتدا حکومت افغانستان مخالف آزادی پانزده زندانی طالبان بود، اما اکنون گفت پس از آنالیز های دادستانی و ریاست عمومی این کشور، این پنج زندانی تن از آزاد نخواهند شد.

مشاور امنیت ملی افغانستان همچنین اضافه نمود که این پنج تن در حملات عظیم انتحاری و دیگر فعالیت های تروریستی نقش کلیدی داشته اند.

حمدالله محب، گفت: لیستی را که طالبان برای آزادی فراهم کرده بودند، پس از آنالیز این نام ها از سوی دادستانی و ریاست عمومی امنیت ملی، در میان آنان پنج تن از کسانی بود که نمی توانستیم آزاد سازیم، این ها افرادی بودند که در حملات عظیم دست داشتند و یا پرونده های سنگین داشتند که بر اساس قوانین کشور، دولت حق آزادی آنان را ندارد.

از میان این پنج تن، یکی آنان از سوی حکومت افغانستان مسوول چندین حمله پیچیده در کابل شناخته شده است.

تا به امروز سیصد و شصت و یک تن از زندانیان طالبان از زندان حکومت افغانستان آزاد شده اند و شصت و یک زندانی هم از بند طالبان رها شده است، اما طالبان می گویند که آزاد شدگان را نمی شناسند و حکومت افغانستان نیز می گوید که به جز نوزده نظامی تمامی کسانی که از سوی طالبان آزاد شده اند غیرنظامیان هستند.

ر

منبع: خبرگزاری فارس

به "کابل: زندانیان طالبان متهم به جرایم سنگین آزاد نخواهند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کابل: زندانیان طالبان متهم به جرایم سنگین آزاد نخواهند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید