شورای امنیت ملی افغانستان: آتش بس با طالبان همچنان ادامه دارد

به گزارش وبلاگ عینک آفتابی شیک، در حالیکه 4 روز از سرانجام آتش بس 3 روزه در افغانستان می گذرد شورای امنیت ملی این کشور گفت که باوجود چند مورد تخطی توسط طالبان، آتش بس دولت با این گروه هنوز ادامه دارد.

شورای امنیت ملی افغانستان: آتش بس با طالبان همچنان ادامه دارد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ عینک آفتابی شیک، طالبان و دولت افغانستان به مناسب فرارسیدن عید فطر 3 روز آتش بس اعلام کردند و پس از انتشار گزارش ها مبنی بر ادامه آتش بس بطور غیررسمی دولت افغانستان نیز تداوم آتش بس را تایید کرد.

جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان در توئیتی نوشت: آتش بس که در عید فطر شروع شد باوجود گزارش ها درباره رویدادهای پراکنده همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: آتش بس یک اقدام عملیاتی پیچیده است که برای جلوگیری از بروز حوادث نیازمند هماهنگی قابل توجه و مداوم دارد.

سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان همچنین توضیح داد که کوشش ها در این باره ادامه خواهد یافت.

فیصل در حالی از ادامه آتش بس می گوید که طالبان تا به امروز نسبت به درخواست دولت برای تمدید آتش بس خاموش بوده و اگرچه پس از انتها آتش بس سه روزه درگیری هایی در بعضی مناطق گزارش شده اما سطح خشونت ها کاهش یافته است.

چهارشنبه هفته گذشته نیز طالبان دولت افغانستان را به انجام یک حمله هوایی در ولایت زابل متهم کرد و اضافه کرد این حمله در حالی رخ داد که طالبان هیچ حمله ای در آن منطقه انجام نداده بود.

دولت افغانستان همچنین فرایند آزادی زندانیان طالبان را تسریع نموده و در هفته گذشته با آزادی یکهزار نفر از زندانیان طالبان مجموع اعضای آزاد شده این گروه را به 2 هزار نفر افزایش داد و طالبان نیز ضمن استقبال از این اقدام تاکید نمود که بزودی شمار قابل توجهی از زندانیان دولتی را آزاد خواهد نمود اما اظهارنظری در رابطه با تمدید آتش بس نکرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شورای امنیت ملی افغانستان: آتش بس با طالبان همچنان ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای امنیت ملی افغانستان: آتش بس با طالبان همچنان ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید